Sladkarije

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

8. nov 2007 10:26

Visage, ko 50 dni ne boš jedla nobene sladkarije, se ti bo telo že navadilo na to in se ne boš več počutila čudno. Sama sem s sladkarijami obsedena in bi bila prav vesela, če bi imela tako močno voljo, da vsaj dva dni ne bi pojedla česa sladkega. Vsekakor pa je življenje brez sladkarij bolj zdravo kot z njimi, o tem sploh ne dvomim. Kozmeja

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

8. nov 2007 11:28

Moje mnenje je, da je treba jesti vse (tudi meso in sladkarije) po malem. Problem je v količinah. Pa itak - v nobeni stvari ni dobro pretiravati. Pri meni so to sladkarije in se mi to tudi kar krepko pozna Lili lili A.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. nov 2007 11:38

Baje da je ljubezen do sladkarij privzgojena in se je da torej tudi odvadit, ljubezen do mesa in rib pa prirojena in ne moreš prav dosti vplivat na to, ne spomnim se katera raziskava, mislim, da je bilo 1x v ŽIT v tistih novičkah na začetku - to mi še uspe prebrat, kaj večjega pa je zadenj čase problem, hehe;) Ne vem, koliko je to res: moj oče prisega, da je, ker se je v življenju že ničkolikokrat odvadil in potem spet navadil na sladkarije. Po njegovem jih samo ne smeš jest - čisto nič in potem ti nehajo pasat. Ampak glede na to, da se je pa vedno tudi nazaj navadil... Mesa jaz recimo ne pogrešam prav dosti, se mi pa pozna, kaj počnem, ko sem zanosila v določenih tednih se mi je skoz luštalo, tudi zdaj, ko dojim, ga mi večkrat zapaše. Glede rib je pa tako, da jih nikoli nisem preveč pošmirglala - ampak seveda je svet "nepravičen", kot sta že stana in jade ugotovili in sem morala na enega ribiča nabasat, ki ima še očeta ribiča in tako sem zdaj obsojena na ribe, tako da sem se jih dejansko navadila in so mi ratale všeč (dopuščam pa tudi možnost, da ima tu zraven kaj tudi način priprave;) Glede sladkarij pri nas doma pa: hja, nekaj mora bit vsak dan, po možnosti mora bit vse: domače pecivo, čokolada, lumpi-nutela (ki nama je dejansko boljša kot taprava), pa seveda sladoled, ta je pa res pod mus:) Mi smo v primarni družini izumili "sladki kot", to je kotiček želodca, kamor ne more it nič drugega kot sladkarije in je torej prazen, dokler ne poješ nekaj sladkega. Torej: nima veze, koliko si se napokal za kosilo, vedno je prostor še za nekaj sladkega... Ampak pazite, sladki kot ni le deden, ampak je tudi nalezjliv! Moj lubi ga ni imel, ko sva se spoznala, sploh se mu je zdelo vse skup čudno - če si sit, si sit, pa ne glede na to, kaj ti ponudijo (čeprav je imel vedno rad sladkarije, razen kot mali otrok baje ne - čudak;)... NO, zdaj pa že ima ta kot, po kosilu vedno gleda, kje je še kaj in tudi če je čisto najeden, ne bo odklonil moje čokoladne torte;) očitno je res nekaj na tistem privzgojenem iz 1. odstavka;) Na morju, kjer sem vsa srečna s svojo vodo in soncem in me ne zebe in mi ni treba nič delat in se lahko cele dneve crkljam (no, tako je bilo na splošno na morju, letos je bilo malo drugače - beri zeblo in ni da ne bi imela kaj za počet;),no, tam sem pa brez problemov brez sladkarij - razen letos, seveda, ker sem pač skoz lačna in so sladkarije tak fajn vir kalorij To o tej famozni nezdravosti sladkarij sem se tudi jaz že dostikrat spraševala - ampak ne vem, no, če sam spečeš itak veš, kaj si dal notri... IN meni se te zadeve ne zdijo nič kaj strašno strupene... Dokler je vse v ravnotežju, po moje ni problem: recimo pečeš na malo olja, pa se veliko rekreiraš, pa si potem privoščiš eno čokoladni ganache torto... Če se potem še cartaš, si recimo lahko privoščiš dva kosa (ne koščka, ampak kosa, koščkov pri nas ne režemo), ker itak vse pokuriš... Torej po moje, dokler imava BMI jaz 19 in on okoli 22-23, če sem prav zračunala in dokler imava oba pulz nekje med 50 in 60 v mirovanju in imam jaz tlak 90/60, če sem razburjena, sicer pa še kakih 10-20 manj..., se nama po moje ni treba sekirat... Očtino "telo rabi" oz. pokuri, hehe PS: med tem, ko sem tole pisala, sem pojedla en kokosov srček, to je približno toliko kot mafin, samo v drugi obliki pečeno, neka kokosova varianta marmornega kolača... Pa en kavni jogurt, eno jabolko, zdaj jem noisette čokolado, do zdaj sem maznila dve vrstici tavelike čokolade, čaka me pa še skodelica ribeza. Tako da je vsakega nekaj;) Potem grem s tamalo ven in zvečer plavat in verjetno bo vse v ravnotežju;) Veri

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

8. nov 2007 17:18

Živ, jah, še ena odvisnica od sladkega:) Samo zelo izbirčna: jem točno določeno vrsto piškotov, napolitank, čokolade, sladoleda. Vsak dan. Ampak, če je druge vrste čokolada, je niti ne pogledam. Če pa je pred mano "moja" čokolada, jo v trenutku zmanjka. LP; Pija. Pingvin

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. nov 2007 17:28

brez čokolade mi živeti ni... njamiiii tistemu kateri je izumil čokolado bi dala nobelovo nagrado za življenjski dosežek. rada jo imam in ena izmed redkih reklam ki jih rada vidim so milkine, ko svizec zavije čokolado v folijo ... :) vsak dan pojem kaj sladkega, kaj čokoladnega, trenutno je na udaru spet ferrero roche. dnevi pred menstruacijo pa so tisti ta jakši, takrat res rabim pravo dozo cukra. nektarina

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. nov 2007 17:41

Veri, če bi jaz toliko sladkega pojedla kot ti, bi imela že 100 kil. Res. To je verjetno odvisno od vsakega posameznika.

Jaz imam strašno rada čokolado, tortice... Ampak se morem prekleto bremzat. Takoj, ko imamo kakšen teden bolj obilen (kakšno nedeljsko razvajanje pri starših, ali pa če jaz kaj spečem in potem to jeva več dni), se takoj zredim za kakšno kilo.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. nov 2007 19:48

Pri nas doma sploh nismo sladkosnedi. Dokaz? Za sinov rojstni dan je 14 ljudi pol ure po obilnem kosilu pojedlo dve torti in pol (imeli smo tri različne)...ena orehova z masleno čokoladno kremo, druga je bila malakoff (piškotna torta z masleno kremo) in tretja malinova s smetano...da ne bi kdo mislil, da smo imeli kake diabetične varinate...Jaz sem bila med štirimi od 18 ljudi, ki nismo jedli sladkega...Potem si je nečak naslednji dan zaželel punčevo, pa je svakinja prepovedala delat, ker je že preveč sladkega doma... Mamamia mamamia

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

8. nov 2007 20:56

Jaz sem najbolj srečna, ko vidim v raznih reklamah, ki jih dobimo domov, da je v akciji kakšna čokolada. Draga čokolada; brez tebe mi več živeti ni, obožujem te Pa imam tud mal več kot 50 kg *štorklja*

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

8. nov 2007 21:58

Ja jaz se vedno mislim, da je res tezko ziveti brez cokolade...veste kaj je dobro..probajte Zjutraj si pogrejte mleko..vanj dajte polnozrnate muslije, prosene kosmice, laneno seme in pa kakšen dober čokoladen piškot...lahko tudi brez..priporočam piškot Odlično je za zajtrk...samo da je malo čokoladno Ze en teden bo kmalu odkar nisem jedla čokolade...juhej Visage

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti